loader

Başlarken

baslarken

“Türkiye Bilişim Vakfı (TBV) ve İstanbul Teknik Üniversitesi Yapay Zeka ve Veri Bilimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (İTÜ AI) olarak geçtiğimiz pandemi dolu yıl boyunca özel sektör, akademi, sivil toplum ve hükümet genelinden yüzlerce temsilciyle görüşerek yapay zeka (AI) hakkında düşünen, yapay zeka ile çalışan ve bizim için zaman ayırmaya istekli AI geliştiren herkesle konuşarak görüşlerini dinledik. Son yıllarda yapay zekanın ülke ekonomisi, refahı ve güvenliği için inanılmaz faydalar sağlayabileceğine dair yaygın bir umutla karşılaştık. Ayrıca, herhangi bir teknoloji gibi yapay zekanın da yeni zorluklar yaratabileceği ve mevcut sorunları daha da kötüleştirebileceğine dair endişeler duyduk. Bu endişeleri dinledik ve ciddiye aldık…

Altyapı

Türkiye’nin başarısı için iyi bir plan çerçevesinde Ulusal Yapay Zeka Stratejisine katkı vermek

Yapay zeka (AI), makinelerin deneyimden öğrenmesini, yeni girdilere uyum sağlamasını ve insan benzeri görevleri gerçekleştirmesini mümkün kılar.

Yapay zeka, veri hazırlığından iyileştirilmiş eğitim modellerine kadar veri yoğunluklu iş yüklerinin üstesinden gelmek için amaca yönelik sunucular gerektirir.

Bilim, Finansal, Sağlık, Tarım, Ulaştırma, Savunma ve Uluslararası İşbirlikleri başta olmak üzere insanlığın üzerinde çalıştığı bütün alanlar.

Yapay zeka geliştiricileri, verinin tanımlanmasından, en uygun algoritmaları geliştirerek değer üretmesine giden yolculuktaki baş aktörlerdir.

YAPAY ZEKA (AI) NEDİR?

247

Takipçimiz

3

Proje Sayımız

4

Yayın Sayımız

27

Üye Sayımız

drive02 drive02
Bize Katılın

Aşağıdaki seçeneklerle aramıza katılabilirsiniz.

Ana Sponsor

Tüm platform ve etkinliklerimizde kol kola yürüdüğümüz, sektörel temsilcimiz olup, ortak etkinlik ve çalışma gruplarına başkanlık eden yol arkadaşımız kurumlar.

Paydaş Üye

Etkinliklerimizde görünür olup, üyeler komitesinde bizlere destek veren toplantılarımıza davetli olmanın yanında zaman zaman sunumları ile destek veren üyelerimiz.

Platform Üyesi

Her boyutta Girişimci ve Kullanıcının Platformumuza üye olarak etkinlik ve platformlara katılıp web sitemizdeki özel alana erişim sağlayarak destek veren üyelerimiz.

drive02

 “Güçlü bir yapay zekanın yükselişi insanlığın başına gelen en iyi ya da en kötü şey olabilir. Hangisi olacağını bilmiyoruz”.

​Hawking, sözlerini şöyle sürdürdü: “Yapay zeka yaratmanın potansiyel faydaları oldukça fazla. Bu yeni teknoloji devriminin ortaya koyacağı araçlar sayesinde, endüstrileşmenin doğaya verdiği zararı onarabileceğiz. Aynı şekilde hastalıklar ve yoksulluğun sonunu getirmeyi de amaçlayabileceğiz. Hayatımızın her alanı dönüşüm geçirecek. Kısacası yapay zeka yaratmak medeniyet tarihinin en büyük olayı olarak kayıtlara geçebilir. Ancak risklerin önüne nasıl geçeceğimizi öğrenmezsek medeniyet tarihinin son olayı da olabilir. Yapay zeka faydanın yanı sıra tehlikeleri de beraberinde getirecek. Güçlü otonom silahlar ya da bir grubun, sayıca kendilerinden daha çok olan bir kitleyi tahakküm altına alabileceği yeni yollar gibi.”

Neden Bizi Desteklemelisiniz?

Hepimiz Türkiye'nin geleceği ve dünyada alacağı rol için gece gündüz yüksek teknoloji alanında birlik içerisinde çalışmak zorundayız.

Türkiye'yi Büyütmek

Bizler Türkiye Sevdalıları olarak Yapay Zekaya gereken önemi vererek Ülkemizi dünyada adı daha çok anılır hale getirerek büyümemize katkı veriyoruz.

Sınırsız Destek

Tüm paydaşlarımızla birlikte çalışarak Yapay Zeka konusunda çalışan yada çalışmak isteyenlere en üst düzeyde destek vermek veriyoruz.

Üstün Mükemmeliyet

En iyiye ulaşabilmek ve kusursuzluğu yakalayabilmek adına hiçbir detayda, yüksek kaliteden taviz vermeden çalışıyoruz.

Akılcı Tecrübe

Mükemmeliyet peşinde koşarken bunun arkası boş bir hayal değil TBV ve İTÜ nün engin tecrübelerini birleştirerek ilerliyoruz.

Kesin Bilgi

Yaptığımız tüm çalışmalarda herbiri kendi alanında saygın danışmanlarımızla çalışıp dünya ölçeğinde doğrulanmamış hiçbir bilgiyi kullanmıyoruz.

İtibarlı Bilgi

Yola çıktığımız kişiler ve kurumlar çok uzun yıllara dayanan birikimlerini ve itibarlarını bizler için sağladıkları bilgiyede yansıtıyorlar.

Yolculuğumuza Siz de Katılın

Katkı Sağlayanlar